top of page

TOIMUNUD NÄITUSED

Anchor 1

IVAR KAASIK

Flamma et Aqua/ Tuli ja Vesi

Maalija ja ehtekunstnikuna tuntud kunstnik Ivar Kaasik on pärit Saaremaalt, õppinud Eesti Kunstiakadeemias arhitektuuri ja metalli, omandanud teadmisi lisaks Saksamaal Burg Giebichenstein Kunstikõrgkoolis Halles. Nüüd tegutseb Saksamaal vabakutselise kunstnikuna.

Oma näitusest kirjutab Ivar Kaasik nii:
"Seekordsel näitusel on väljas maalid aastatest 2015-17. 
Need on helged ja melanhoolsed. Tsivilisatsiooni löpp, tugev side loodusega, spagaat kahe pooluse vahel. Psühhoanalüütikud nimetaksid seda katatoonseks pildijadaks, nagu üksikud filmikaadrid vöi pildid unenägudest. Puhastatud fraasid, nagu siis kui suleme silmad ja vaatame valgusesse. Vesi on seiskunud ja leegid on tardunud, abstraktsioon, nagu muusika ilma helita. Meie aja hirmud ja lootus, korrastamatus ja salapärasus, absurdsus ja sümbol."

LOVE IN 21st CENTURY

Eesti kunstnike ühismapp

Armastuse näitusel esinevad oma teostega kunstnikud Kadri Alesmaa, Peeter Allik, Toomas Altnurme, Merike Estna, Kadri Kangilaski, Laurentsius, Marko Mäetamm, Mall Nukke, Reiu Tüür, Jaak Visnap ja Jasper Zoova. 
Kõiki neid kunstnikke ühendab kuulumine kunstikogumikku Armastus 21. sajandil. Sellesse litograafiamappi on kaasatud 11 tuntud kunstnikku, kellel kõigil on oma sõnum ja vaatenurk armastusele.
"Armastus 21. sajandil" kuulub kolme kunstimuuseumi kogusse: Eesti Kunstimuuseumi, Tartu Kunstimuuseumi ja EMMA Kunstimuuseumi kogusse Soomes.

KIWA

KIWA muudab meelt ja Meelt

Näitus loob dialoogi kahe eri põlvkonda kuuluva kunstniku vahel. Raul Meele konkreetsete luuletuste tehno-psühhedeelsed remixid KIWAlt väljendavad teksti, teadvuse ja tajumise suhteid, üritavad modelleerida raskesti käsiteldavat seisundit, kus keel ja tekst väljendavad midagi enamat ülalpool oma funktsionaalsust.

Algoritmidele delegeeritud tekstide ümbermuutmine mikrotasanditel arendab edasi psühhedeelseid visioone laiuvatest infoväljadest ja energeetilistest tasanditest. Kui tekst vahendab maailma, siis teksti muutmine süvatasandil tekitab uusi tajuolukordi ja loob uusi maailmu.

ADO LILL

Erootiline Ado Lill

Ado Lill on tuntud Eesti maalikunstnik, kes kujutab oma loomingus naisi. Kaunis naine on Lillele olnud inspiratsiooniks juba aastakümneid - naised on tema eluõied.

Maalidel kujutatakse naisi sulnites poosides, maalide värvigamma on meisterklass omaette. 

Väljapanek koosneb Ado Lille uusimatest maalidest ja joonistustest, valminud põhiliselt 2016. aastal.

27.11-16.12.2016

LEONHARD LAPIN

ENSV- Eesti Naine Sotsiaalses VõtmesLapini enesekesksus on piiritu. 2000.aastal esines ta mitmetes Euroopa linnades näitusega World Wild Flags (“Maailma metsikud lipud”) juba iseenda pornograafilise lipuga, mida võite nüüd näha igal suvel Karepal Sagritsa majamuuseumi lipumastis.

 
Nüüd, 2016. aastal kujutab Lapin selle olematu riigi (ENSV) originaallippudel sinistes lainetes ujuvat alasti naist, kes hoiab käes vasarat – midagi pole muutunud: naiste vastu suunatud vägivald, sotsiaalne ebavõrdsus, palgalõhe... - naine peab alati valvel olema. Lapin suunab alati oma tähelepanu ühiskonna valupunktidele. 

03.11-25.11.2016

JAAK VISNAP

SÜDAMEST SÜDAMESSE - ISIKUNÄITUS

Visnapi loomingusse on ilmunud Suur Punane Süda, kes on omal moel uus superkangelane, asudes vajadusel tegevusse. Vaata ka #superhero#superman #spiderman #007

 #suurpunanesüda #jaakvisnap jt.

The Big Red Heart is a mascot who protests in the art-field, more wider in the general society for the situation where the people do not have the courage to think themselves and and spread their opinion. The new normality has becomed to be the view that has been determined by a certain group and the standpoint been forced upon the public.

22.09-03.11.2016

EILI SOON

Valgusobjektid

Eili Soon: „Kuum, puhutud klaasimull on minu jaoks justkui valge paber, millest oma tööd alustada, millele kujundada ja liita erinevaid klaasdetaile, et moodustuks nii minu tunnetust, kuid eelkõige minu ideed edasi kandev valgustatud tervik. Loodan, et minu loodud klaasist valgusobjektid toovad meie pimedasse talveaega heledust ning meeldivaid emotsioone.“


Eili Soone valgusobjektide puhul on tegemist klaasist skulpturaalsete valgustitega. Need klaasi ja valguse sümbioosina loodud kujunduselemendid loovad kaasaegses interjööris lummava, emotsionaalse keskpunkti.
Kõik valgusobjektid on kunstniku poolt käsitsi valmistatud kordumatud autoritööd.

10.12.2015-24.12.2015

KALEV MARK

KOSTABI

... on Eesti juurtega Ameerika kunstnik, kes on tuntud oma isikupärase stiili poolest. 80.ndatel asutas kunstnik New Yorgis "Kostabi World" nime kandva stuudio. Tema maaldis on esindatud maailma väärikamate kunstimuuseumide nagu Metropolitaini, Gugghenheimi jt püsikogudes.

2015 aasta augusti keskel viibis kunstnik Tallinn Art Space kutsel nädala Eestis ja lõi Eesti Litograafiakeskuses 7 uut graafilist teost. Need ja mitmed teised Kostabi teosed olid eksponeeritud näitusel Tallinn Art Space galeriis.

SUVENÄITUS

Liiv galeriis. Rannapidu. Maal, skulptuur, graafika.

Oleme kõik elanud üle talve ja kevade ning lõpuks ometi on kohale jõudnud ka suvine soojus. On rõõm teatada, et sellel suvel saate kvaliteetpuhkust veeta Tallinn Art Space`i galeriis kunsti nautides! 

See on suvenäitus, mis ei kesta vaid paar nädalat, vaid on elav ja muutuv, seega avastamisrõõmu on sellel näitusel jätkuvalt. Osavõtvate kunstnike plejaad on kirev ja leida on täiesti uued teosed. Väljas on maali, joonistusi, graafikat ja skulptuuri

2.07.2015-14.08.2015

bottom of page