KIHNU ART SPACE

Kunstigalerii saare südames

Kihnu saart tuntakse eelkõige kihnlaste poolest, kes jonnakalt ja ausalt kannavad endaga saare traditsioone. Me teame Kihnu Virvet ja Kihnu rahvariideid, seda sajandite vanust käsitöötraditsiooni, küll aga ei tea me ehk seda , et kihnlased traditsioonide kõrval oskavad luua ka uut loomingut, mis hea õnne ja pühendumise korral jõuab ka Kihnu kultuuri esindama ja muuseumi eksponaatideks.

Igal aastal merepäevade aegu toimuvad Kihnu saarel kunstilaagrid, mis koostöös Kihnu Kultuuriruumiga on kestnud rohkem kui kümme aastat.

Laagritest võtavad osa Kihnus elavad lapsed, täiskasvanud kihnlased, kohalikud harrastuskunstnikud ja mandriinimesed ehk Kihnu keeli massakad, enamasti on need massakad Pärnust, kuid ka mujalt Eestist.

Kihnus ei maali mitte ainult lapsed, viimastel aastatel on kunstiteemat tõsiselt võtma ka Kihnu mehed.

Kui parasjagu pole võimalik merele minna või põllutööd teha siis haarab Kihnu mees mitte napsiklaasi, vaid värvipoti ja hakkab maalima.

Merepäevadeks saab valmis iga aasta suur hunnik kunsti , mida siis Kihnu saare elanikud ja külalised saavad nautida.

Kunsti tehes  on meiega üles kasvanud juba paar põlvkonda lapsi. Kunsti tehes kasvatakse koos kunstiga  ja kunsti mõistmine täiskasvanueas pole mingi probleem.

 

Kunsti laager ja kursused toimuvad ka sellel aastal, nii et kui sa pole Kihnus käinud ja kunstivärgeldus on sulle meeltmööda, siis peaksid kindlasti ühendust võtma- teeme Sulle meeldejääva kunstilaagri!

Kohapeal vaatamiseks sealsed harrastuskunstnikud Jaan Oad jr, Koego Ets, Mäese Miki, August Köster jt

Laagreid toetab Kultuuriministeerium.